30 lipca 2013

Młynek dziewiarski PRYM i jego tajemnice

Młynek dziewiarski PRYM z korbką


O młynku na korbkę, za pomocą którego można łatwo i szybko wypleść ozdobny sznurek pisaliśmy w tamtym roku. Od tego czasu na pomocą młynków z naszego sklepu powstało mnóstwo Waszych ozdób. Śmiało można stwierdzić, że polubiłyście kręcenie korbką i wyplatanie młynkowych sznurków :)
W trakcie pracy niektórzy natknęli jednak na przeszkody, które wydawały się nie do pokonania. Jednak kilka prób wystarczy, żeby odkryć tajemnice młynka. I zaraz Wam je zdradzimy! :)

Nitka zwija się w wielki supeł!

Wygląda na to, że z młynkiem jest coś nie tak... A jednak NIE! Problem wynika z niedokładnego chwytania nitki przez haczyki. Dzieje się tak czasem na samym początku, przez pierwsze kilkanaście obrotów. Nie ma co się na młynek obrażać - trzeba mu po prostu pomóc :)
Obejrzyjcie poniższy filmik, a szczególnie fragment 2:40 - 2:55. Zwróćcie uwagę na nitkę, która powinna zejść pod opuszczoną w dół "łapkę" haczyka. Jeśli nie udało się jej zejść samodzielnie - pomóżcie jej np. palcem (jak na filmie). Konieczne jest, aby nitka zeszła poprawnie, bo później podnosi ona "łapkę" haczyka, w którym zamyka się kolejna nitka... Po kilkunastu kręceniach zamotek powinien zyskać wewnętrzną spójność, a problem zniknąć (chociaż oczywiście wszystko zależy od rodzaju i grubości nitki).


We fragmencie 3:05 - 3:20 możecie zobaczyć jak dokładnie wygląda poprawne chwytanie nitki przez haczyki. Sprawdźcie, czy u Was podczas kręcenia wygląda tak samo. Jeśli nie, zacznijcie powoli od nowa. Na pewno w końcu się uda! :)
POLSKA INSTRUKCJA UŻYWANIA MŁYNKA DZIEWIARSKIEGO

P.S. Dostaliśmy właśnie filmik do rewelacyjnej instrukcji, która powinna rozwiać wszelkie Wasze niejasności związane z używaniem młynka. Krok po kroku - wytłumaczony każdy szczegół! Zapraszamy do obejrzenia filmiku Anny, a jeśli się Wam spodobał - polubiania i odwiedzania bloga lub kanału video :)


Mamy nadzieję, że jeśli przypadkiem rzuciłyście swój młynek w kąt, spróbujecie jeszcze raz i dołączycie do grupy oczarowanych młynkowymi ozdobami :)

Bo warto!


Młynek dziewiarski PRYM z korbką jest dostępny w naszym sklepie lub na naszych aukcjach Allegro.


5 komentarzy:

 1. Witam, możecie mi polecić najlepszą włóczkę do młyka? Alize Diva nadaje się znakomicie, ale Yarn Art. Jeans już nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. My polecamy włóczkę Rimini. Najlepsze są włóczki na grubość drutów od 3 do 5, im mniej włochate, tym lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie czy młynek poradzi sobie ze sznurkiem bawełnianym o grubości 5mm ? bardzo proszę o informację. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie czy młynek poradzi sobie ze sznurkiem bawełnianym o grubości 5mm? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od sztywności sznurka. Z włóczką o takiej grubości powinien sobie poradzić. Z twardym sznurkiem może mieć kłopot ze złapaniem go na haczyk.
   http://akademia-rekodziela.blogspot.com/2012/05/mynek-do-plecenia-sznurka-krok-po-kroku.html

   Usuń

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)