28 maja 2012

"Ponad przestrzeń" (4) - kurs filcowania przestrzennego bluzki

Kurs filcowania bluzki to drugi etap szkolenia "Ponad przestrzeń", w którym nasze kursantki inspirując się pracami Vilte Kazlauskaite, tworzą własne formy przestrzenne. Na kursie poznajemy dodatkowy element, jakim są samodzielne obliczenia formy do filcowania oraz nowy, innowacyjny sposób zakładania boków.
Obliczanie wymiarów formy nie wywołuje jednak zachwytu. Nasze kursantki niechętnie się w to angażują i wolą po prostu tradycyjnie dodać 20% wymiaru na skurczenie. Przypominam jednak naszym wszystkim uczestniczkom kursów (tych minionych i tych kolejnych), że w przypadku pracy nad bluzką dokładne obliczenia są dość ważne. Ilość elementów dekoracyjnych układanych na pracy powoduje zmiany kurczliwości całej bluzki. Wpływ na wymiary mają także kolory i rodzaje tkanin i czesane. 
Podczas szkolenia mogliśmy także pooglądać kilka ciekawych prac przyniesionych przez nasze filcowniczki. Nasze bluzki, a właściwie tuniki, po wielu godzinach pracy zostały zakończone i wymagają jedynie wykończeń detali. Według mnie nasze Panie wykonały kawał solidnej pracy zakończonej świetnymi efektami. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach poniżej :)
Dziękujemy za mile i twórczo spędzony dzień! Do zobaczenia na kolejnych kursach :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)