27 kwietnia 2012

"Ponad Przestrzeń" (1) - kurs filcowania przestrzennego bluzkiObiecałam, że bluzkę zrobię jak tylko przyjdzie wiosna. W atmosferze zimna trudno się przestawić na letnie klimaty :) Wreszcie jest! I bluzka i zdjęcia :) No i przygotowany dla Was kurs! Proponuję czym prędzej zajrzeć do naszego kalendarza szkoleń :)

Cykl szkoleń z filcowania na mokro nosi nazwę "Ponad Przestrzeń". Szkolenia obejmują tworzenie szala lub odzieży. Na szkoleniu będziemy próbować tworzyć własne interpretacje niepowtarzalnych technik Vilte Kazlauskaite. Na szalu ćwiczymy pracę z rożnymi jedwabnymi tkaninami nadając im fantazyjne przestrzenne formy. Warsztat przygotowywania odzieży obejmuje kształcenie zdobywania umiejętności wykonywania formy w taki sposób, aby odzież zawsze pasowała do Waszej figury. Na szkoleniu pokażemy także nowy autorski sposób łączenia boków odzieży, a jest to technika (w porównaniu do dotychczas nauczanych) wymagająca przestawienia się na całkiem nowe tory! Metoda ta zdecydowanie ćwiczy umysł a pozwala uzyskać niespotykane dotąd efekty, zwłaszcza w przypadku sukienek itp.

Tworząc nasze letnie bluzki zwrócimy szczególną uwagę na delikatność materii, przestrzenne formy z przodu bluzki oraz to, co najważniejsze, czyli łączenie boków bez szycia. Praca będzie poprzedzona wykonaniem próbki. Dodatkowo nasze kursantki otrzymają przed kursem małą "pracę domową".
Praca nad bluzką nie jest łatwa. Wymaga co najmniej 8 godzin i doświadczenie pokazuje, że może by wykonana tylko przez osoby, które mają doświadczenie w filcowaniu tą metodą. Dlatego na warsztat filcowania bluzki przyjmiemy tylko kursantki, które odbyły u nas kurs wykonania szala przestrzennego (taka możliwość nadarza się 23 i 24 maja 2012r. - sprawdźcie same w kalendarzu kursów).

Biała bluzka jest tylko przykładem, Wasza może być zupełnie inna, a może nawet ładniejsza i ciekawsza od prezentowanej! :) Idea ogólnie jest taka, aby bluzka była z krótkim rękawkiem (albo bez) a długość całości sięgała pasa. Proponuję kolor biały ale istnieje możliwość określenia dowolnego koloru.


Serdecznie zapraszam na kurs. Do zobaczenia!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)