18 kwietnia 2012

Kurs zdobienia wazonu metodą decoupage


Jak ozdobić wazon kurs decoupage krok po kroku
Jak ozdobić wazon metodą decoupage - poradnik krok po kroku.

Potrzebne materiały:
1. Wycinamy wybrany motyw z papieru i smarujemy go na odwrocie klejem do złoceń, jak również boki i przednią ścianę wazonu (tak by złocenia szły po skosie do góry). Gdy klej wyschnie przykładamy drobne płatki folii (melanż) przy górnej krawędzi kleju, następnie złotą folię w płatkach na pozostałej powierzchni pokrytej klejem, również na odwrocie wycinka. Używamy dużego pędzla gąbkowego.

2. Chronimy folię zarówno na papierze jak i na szkle pokrywając ją warstwą lakieru postarzającego, używamy do tego płaskiego pędzla. Moczymy wycinek w miseczce z wodą, osączamy przyklejamy na tę ściankę wazonu, gdzie nie ma złoceń. Dobrze dosuszamy klej, by nie poplamił wazonu.

Jak ozdobić wazon krok po kroku - krok 2

3. Używając małego pędzla gąbkowego rozprowadzamy tusze colorink i tworzymy efekt „melanżu” używając rozpuszczalnika do tuszu. Nakładamy warstwę crackle sottie na całą powierzchnię suchym i czystym pędzlem płaskim; czekamy aż wyschnie (stanie się przezroczysty), następnie nakładamy grubą warstwę step 2. Po kilku godzinach, gdy preparat wyschnie pojawią się delikatne, przezroczyste spękania.

Jak ozdobić wazon krok po kroku - krok 3

4. Małą gąbeczką wcieramy złotą porporinę w spękania, nadmiar usuwamy miękką, czystą szmatką.

Jak ozdobić wazon krok po kroku - krok 4

5. Na koniec złotą farbą 3D obrysowujemy niektóre elementy z motywu na papierze i zanim farba wyschnie wciskamy w nią drobne, szklane koraliki, które się do niej przykleją.

Jak ozdobić wazon krok po kroku - krok 5A oto gotowy efekt:


Półprodukty do uzyskania powyższego dzieła znajdziecie w naszym sklepie internetowym:
Po więcej  kursów krok po kroku zapraszamy na naszą stronę!Życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)