18 września 2018

Krosna dla dzieci czy dla dorosłych?

Na półki naszych sklepów z pasmanterią znów trafiły krosna. I te małe, i te duże :) Dla tych, którzy  pierwszy raz stykają się z tematem krosien, spieszymy z wyjaśnieniami :)

O tkaniu na krośnie pisaliśmy już kiedyś we wpisie: Tkanie na krośnie. Zaletą tkania na takim krośnie jest to, że można użyć pociętych tkanin lub włóczek o różnych grubościach i fakturach. 
Popularnymi wyrobami na takich krosnach są długie szale, elementy ozdoby wnętrz, bieżniki itp. Na krośnie tkackim można łączyć ze sobą różne resztki włóczek i uzyskiwać oryginalne kolorowe sploty, które można łączyć w jeszcze większe elementy o różnych długościach i szerokościach, np. narzuty, kapy, dywaniki.
Na małym krośnie można robić mniejsze fragmenty i na pewno spodoba się młodszym. Zresztą bardzo często krosna te są kupowane właśnie na zajęcia szkolne. Te panie nauczycielki, które wprowadzają dzieci w świat tkania mają na pewno bardzo dobrą znajomość tematu prac ręcznych, bo tkanie na krośnie oprócz fajnych robótek świetnie ćwiczy zdolności manualne :) 


Dużą popularnością w naszych pasmanteriach cieszą się także krosna do tkania z koralików. Za ich pomocą można zrobić m.in. wspaniałe bransoletki.


Prostym i łatwym do nauki jest także krosno Maxi Loom, o którym pisaliśmy we wpisie: Jak tkać na krośnie Maxi Loom?
Proste w wykonaniu fragmenty zrobione na krośnie można łatwo połączyć w wiele różnych elementów:

https://akademia-rekodziela.blogspot.com/2016/11/jak-tkac-na-krosnie-maxi-loom.html

https://akademia-rekodziela.blogspot.com/2015/02/ubranko-dla-psa-tkane-na-krosnie.html


Jak widać krosna są dobre i dla dzieci i dla dorosłych :) Które krosno wybieracie?
Po każde z nich polecamy zajrzeć do pasmanterii BOCIAN :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)