9 listopada 2016

Jak tkać na krośnie Maxi Loom?

Krosno dziewiarskie Maxi Loom 

to drewniana tablica z kołkami, która pozwala na łatwe tkanie i plecenie robótek, takich jak: etole, szale, poduszki, koce, torby i wiele więcej! Na krośnie można użyć włóczki lub przędzy o dowolnej grubości. Ruchome kołki pozwalają na uzyskanie różnych ustawień i wzorów.

Zestaw zawiera:
  • drewnianą podstawę o rozmiarze 20cmx20cm z otworami
  • drewniane kołki
  • igłę
  • instrukcję

 

Przykładowa kolejność nawijania na krosno: 

Nawijaj przędzę kilkukrotnie (np. 4 razy) na przeciwne kołki wzdłuż tablicy. Przędza nie powinna być zbyt napięta. Następnie przeciągnij przędzę na sąsiedni kołek i powtórz czynności. Kiedy przeplecione zostaną wszystkie kołki wzdłuż, przełóż przędzę na kołek w rogu i zacznij pleść w poprzek.

Kiedy przeplecione zostaną wszystkie kołki, utnij przędzę pozostawiając min. 1,5m. Za jej pomocą, igłą wykonaj podwójne wiązanie każdego skrzyżowania przędzy (na przykładzie dla czytelności użyta jest przędza w innym kolorze). Związuj skrzyżowania po obu przekątnych zaczynając przy jednym z dowolnych skrzyżowań na krańcu robótki i wiążąc po kolei twórz wzór spirali, aż do ostatniego wiązania w środku robótki.

Po przewiązaniu wszystkich skrzyżowań przędzy, zdejmij robótkę z kołków. Wzór robótki jest gotowy. Za pomocą szydełka, na jednej z narożnych pętelek (złap wszystkie nitki) zrób oczko łańcuszka. Przerób trzy oczka łańcuszka. Wszystkie brzegi wzoru dziergaj szydełkiem ściegiem łańcuszkowym na przemian nad i pod przędzą. Powtarzaj oczka, aż okrążysz cały wzór.

Gotowe wzory możesz połączyć ze sobą za pomocą nici lub szydełka, uzyskując koce, pledy, szale, dywaniki, torby, czapki, elementy odzieży oraz wystroju wnętrz i dekoracje.


Krosna Maxi Loom są dostępne w pasmanteriach BOCIAN

WARSZAWA: ul. Wołoska 12 (GALERIA MOKOTÓW);
LUBLIN: ul. Zana 19 (CH E.LECLERC), ul. Orkana 4 (PASAŻ TESCO)
SKLEP INTERNETOWY: www.pasmanteria-bocian.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)