21 listopada 2016

Torba robiona z filcu i na krośnie Maxi Loom

Torebka z filcu i włóczki?

Czemu nie! :) Filc zapewni sztywność i trwałość, a kolorowa włóczka nada odpowiedni charakter całości :)
Jak zrobić taką torbę? Bardzo prosto:

Materiały:

250 g czarnej włóczki na druty o rozm. 3-4
Resztki kolorowej włóczki o tym samym rozmiarze
Krosno Maxi Loom w rozm. M lub L
Szydełko w rozm. 3-3,5
Filc arkusz 1-3mm rozm. ok. 75x50cm
Duży kolorowy guzik

Wykonanie:

1. Zamontuj kołki kwadratowego krosna w najszerszym położeniu. Nawiń między przeciwległymi kołkami wełnę w wybranych kolorach po ok. 5 razy tworząc kolorowe pasy w pionie i w poziomie.

Jak tkać na krośnie Maxi Loom? - zajrzyj do instrukcji.


2. Zwiąż końce kolorowych włóczek. Zaczynając od brzegu, za pomocą czarnej włóczki zwiąż na środku krzyżujące się pasy, a następnie nie przerywając włóczki powiąż wszystkie skrzyżowania w kolejności spiralnej do środka. Zdejm robótkę z krosna i w ten sam sposób wykonaj drugi kolorowy kwadrat.


3. Do każdego kwadratu dorób półsłupkiem brzeg łączący końce pasów. Zrób 3 oczka pomiędzy pasami i 6 oczek na rogach robótki. Każdy kwadrat uzupełnij dwoma rzędami robionymi półsłupkiem. Górne szersze brzegi torby dodatkowo wykończ 2 rzędami półsłupkiem. Doszyj tam guzik i pętelkę.


4. Wykonaj oczkiem ścisłym pas o  szerokości ok. 6-8cm i długości ok. 1m tworząc boki i spód torby. Doszyj do niego kwadraty. Wystające końce pasa po obu stronach torby złóż i zszyj tworząc ucha.


5. Podszewka: Z filcu wytnij 2 kwadraty 25x25 i 3 prostokąty 25x8cm. Zszyj wszystkie fragmenty razem tworząc worek torby. Przewróć go na drugą stronę, włóż go do połączonych wcześniej robótek na krośnie i przyszyj do całości. Dodatkowo możesz wykonać usztywnienie do torby w tworzywa sztucznego lub grubszej tekturki o rozmiarze 24x7cm. Obszyj je kawałkiem tkaniny filcowej i doszyj na spodzie torby.


6. Pasek: Zrób 4 sznury półsłupkiem na długość ok. 1 m. Dwa z nich przewlecz przez jedno ucho, a dwa przez drugie. Końce wypadające w okolicy ramienia połącz ze sobą szydełkiem dopasowując długość paska. Zrób kolorowy prostokąt o wymiarach ok. 6x13 oczkiem ścisłym i naszyj na łączenie pasków.


7. Torba gotowa! Aby lepiej zapoznać się z krosnem, możesz zajrzeć do wpisu "Jak tkać na krośnie Maxi Loom". Dobór kolorów włóczek należy oczywiście do Ciebie, a wszystkie potrzebne materiały znajdziesz w naszych pasmanteriach w Warszawie i Lublinie oraz w sklepie internetowym :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)