27 sierpnia 2015

Neveline - moherowa włóczka na każdą porę roku

Czym jest moher?

Moher to wełna z kóz angorskich. Nazwa "moherowa" oznacza w dosłownym tłumaczeniu "doborowa" lub "wyborna", ale także "przypominająca marmur".
Charakterystyczną cechą moherowej wełny jest długie włókno, dużą lekkość i puszystość oraz połysk. Moher łatwo poddaje się farbowaniu na przeróżne kolory, ale też niestety łatwo się mechaci.
Moherowe włóczki świetnie sprawdzają się do dziergania swetrów, kamizelek, szalików oraz nakryć głowy (w tym, pupularnych beretów). Moher wykorzystywany jest także przy wyrobie imitacji włosów u lalek i maskotek.

Włóczka Neveline

Włoska włóczka Neveline składa się w 60% z wełny moherowej i najlepiej nadaje się na druty o rozmiarze 4 lub 4,5. Lekkość i puszystość włóczki sprawiają, że świetnie nadaje się na delikatne w dotyku swetry, narzutki i szale. Bogaty wybór kolorów oraz melanży pozwala na dowolne wariacje robótkowe i dzierganie wyrobów pasujących na każdą porę roku.

Kolory włóczki Neveline:

Przykłady wykorzystania włóczki Neveline:

 

  Instrukcję jak wykonać ten piękny i puszysty szal znajdziesz tutaj

Włóczkę Neveline znajdziecie w pasmanteriach Bocian w Warszawie (Galeria Mokotów) i Lublinie (E.Leclerc Zana, Pasaż Tesco) oraz kupicie w sklepie internetowym www.pasmanteria-bocian.pl

:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)