25 marca 2015

Lniana odzież - inspiracje

Z początkiem ciepłych dni, do nasza pasmanteria w Lublinie i sklep internetowy wzbogaciły się o dzianiny lniane. Jeśli szukacie miękkiej, przewiewnej i wygodnej dzianiny, dającej wiosenne poczucie naturalności - musicie do nas zajrzeć :)



Ubrania z dzianiny lnianej są charakterystyczne i można z nich wykonać niepowtarzalne letnie kreacje. Dzianina daje się drapować, fantazyjnie łączyć, jest podatna na dowolne łączenie we wszystkich kierunkach. Poza tym, ma miękkie, stabilne wykończenie z trwałą kurczliwością, bardzo dobrze się układa oraz łatwo filcuje i łączy z innymi tkaninami. No i przede wszystkim się nie gnie. Można ją też prać w pralce, ale bez użycia wybielacza.


Dzianina lniana jest świetnym materiałem do dekoracji wnętrz. Szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z naturalnym lnem albo guzikami z kokosa czy naturalnej muszli. Do wykańczania brzegów świetnie nadają się lniane lamówki, które także mamy w największej lubelskiej pasmanterii przy. ul. Zana 19 (E.Leclerc).

Lamówki 100% len.

Dzianiny w składzie mają 100% lnu. W zależności od faktury mają gramaturę od 180 do 300g/m2. Szerokość beli to zwykle ok. 1,15-1,40 m.

Dzianina lniana, 100% len.


Zobaczcie jakie wiosenne zwiewne bluzki, tuniki i koszule można zrobić z lnianych dzianin:


  








 A gdzie kupić lniane dzianiny? Zapraszamy do pasmanterii w Lublinie albo sklepu internetowego :)


4 komentarze:

 1. świetne dzianinowe inspiracje:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Zachęcamy do eksperymentowania, bo len jest prawdziwie wyjątkowym materiałem :)

   Usuń
 2. Od razu widać, że ubrania szyte z innego materiału, a i sposób uszycia całkiem niestandardowy. Kolekcja wyróżnia się na tle ogólnodostępnych. Nie ma takiej rzeczy na zdjęciach, która by mi się nie podobała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Len ma w sobie naturalne piękno, które jest nie do podrobienia :)

   Usuń

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)