23 stycznia 2015

Filcowana spódnica patchwork - zdjęcia z kursu

Kurs filcowania spódnicy patchworkowej odbył się u nas po raz pierwszy. Była to nauka filcowania nowej formy zamkniętej - spódnicy, a kursantki musiały zmierzyć się m.in. z formowaniem kształtu, dopasowaniem wymiarów, problemami związanymi ze stylizacją i designem tworzonego projektu. Oprócz tego musiały także dobrać odpowiednie kolory i fasony swoich spódnic (przed czy za kolano?) :)
Szkolenie dało okazję do sprawdzenia efektów, jakie daje sfilcowanie różnych rodzajów tkanin. A tkanin jak zwykle było mnóstwo! Na stołach kursantek zawitały m.in. szyfon jedwabny, jedwab pongee, tkaniny poliestrowe, etamina, bawełna i chusteczki jedwabne. Filcowanie spódnicy w Akademii Rękodzieła było także doskonałą okazją na poznanie techniki nunofilc. Kurs jest dość długi i wyczerpujący (także fizycznie) więc polecamy go przede wszystkim zaawansowanym filcowniczkom.

A jak wyglądał kurs? Zobaczcie: 

Nasze aktualne kursy możecie sprawdzić na stronie:

www.akademiarekodziela.pl

Wszelkie materiały użyte na kursach dostępne są w naszych pasmanteriach w Warszawie i Lublinie lub w sklepie internetowym www.pasmanteria-bocian.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)