26 czerwca 2014

Silk laps i dodatki do filcowania, czyli filcowanie jedwabiu cz.3

Filcowanie jedwabiu


Jak filcować na jedwabiu? W kilku postach, m.in.: Filcowanie jedwabiu oraz Filcowanie jedwabiu (2) pisaliśmy o technice filcowania z użyciem dodatków jedwabnych. Dziś powiemy Wam o kolejnych ciekawych materiałach, które mogą dodać blasku, faktury i przestrzeni Waszym robótkom.

 

Silk Laps  

 

Silk Laps - włókna jedwabiu w postaci fragmentu płachty. Jedwab rozłożony jest luźno i nieregularnie tworząc siatkę / pajęczynę.
Rozciąga się i dzieli na mniejsze pasma. Tworzy połyskliwe struktury, stosowany jako dodatek do filcowania w filcowaniu przestrzennym, techniką cobweb oraz w zdobieniu rękodzieła.


  Jedwab  

 

Włókna jedwabiu - świetny dodatek do filcowania, nadający blask, zdobiący jako wykończenie.
W połączeniu z wełną - do filcowania na mokro. Idealnie pasuje jako dekoracja filcowanych na mokro szali i elementów odzieży.


Dodatki 

 

Kulki Nepps - drobinki wełniane w postaci kulek, grysiku.
Płomyki Slubs - drobinki wełniane w postaci "płomyczków", "języczków", nieco większe od kulek nepps.
Kulki i płomyki to świetne dodatki do filcowania przestrzennego. Mogą nadać bardzo ciekawy wygląd i fakturę filcowanym dziełom. Łatwe do filcowania.
Kokony jedwabne - kokony jedwabników, większe od kulek i płomyków, w postaci "zgniecionej". Budują fakturę i nadają oryginalny wygląd.
(NOWOŚĆ!) Wiskoza - sztuczne włókna wiskozy nadadzą blask podobnie jak  włókna jedwabiu. Do filcowania na mokro w połączeniu z bazą w postaci dowolnej wełny. 

Powyżej (od lewej z góry): 
włókna wiskozy czarne i surowe, 
włókna wiskozy białe; kokony jedwabne; 
kulki nepps, płomyki slubs.

Polecamy rzucić okiem na galerię filcowanie przestrzennego - na pewno Was zainspiruje do wielu prac! :)

www.sklep.akademiarekodziela.plWszystkie dodatki do filcowania oczywiście do nabycia w naszych pasmanteriach lub sklepie internetowym, w dziale Filcowanie. Polecamy i zachęcamy do pochwalenia się swoimi pracami w komentarzach :)


Zobacz także: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)