23 maja 2013

Filcowana letnia sukienka - ostatni kurs tego lata!


Sukienka z filcu na lato - uważacie, że to zły pomysł? Wprost przeciwnie! Filc, jako każde naturalne włókno potrafi doskonale przepuszczać powietrze i jest nieporównywalnie lepsze od wszelkich poliestrowych ubrań.
Naszą sukienkę zrobimy z cieniutkiego merynosa techniką "cobweb". Oprócz pajęczej techniki zastosujemy przemyślane dziurki i "wentylatory". 
Różnorodność użytych materiałów na pewno Was zaskoczy, bo oprócz czesanki merynos zastosujemy również wszystkie możliwe dodatki: jedwabne chusteczki i kapturki, włókna lnu, ramii oraz bambusa. Dla wzmocnienia efektów dołożymy do tego także nowe wyczesy jedwabne: groszek i płomyki. Poza materiałami dostępnymi na kursie, wykorzystamy różne nitki lniane lub inne, które przyniesiecie ze sobą na szkolenie :)
Filcowana letnia sukienka: widok z przodu i z tyłu

Bez obaw! Sukienka będzie lekka i przewiewna :)

 Na sukience wykorzystamy mnóstwo ozdobnych dodatków :)Kurs filcowania letniej sukienki obejmie naukę pobierania miar i przenoszenia ich na formę. Nie jest to prosta sprawa, tak więc wykonanie sukienki poprzedzimy wykonaniem małej próbki, na której sprawdzimy jak zachowują się różne nitki i jedwabne elementy. Na miejscu będą czekać na Was przygotowane dodatki, ale możecie przynieść ze sobą różne nitki, żeby poeksperymentować.


Dodatki do filcowania możecie zobaczyć w naszym sklepie internetowym, w dziale Filcowanie:

Kurs planowany jest na sobotę 29 czerwca 2013 roku od godziny 9:00. Koszt uczestnictwa to 330zł (materiały + obiad). Jak się zapisać? - zajrzyjcie na stronę: http://akademiarekodziela.pl/kursy-rekodziela/kursy-w-firmie/
Cóż więcej dodać - zapraszamy na kurs! :)

1 komentarz:

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)