25 marca 2012

Pisanki - dzieła sztuki

Na jednym ze szkoleń odbywających się w naszej firmie rozmawiałyśmy o niekonwencjonalnych sposobach na świąteczne pisanki. Jedna z naszych kursantek Pani Teresa Lipczyńska pokazała nam swój sposób na pisanki. Przyznajemy, że zrobiły one na nas ogromne wrażenie, a nas naprawdę trudno zaskoczyć.To duże to gęsie jajo, małe są kurze, ideałem jest strusie, bo ma najtwardsza skorupkę. Wykonanie jednej ażurowej pisanki zajmuje kilkanaście godzin i potrzebne są do tego specjalne narzędzia.

My, jako skarbnica pomysłów sugerujemy, żeby ozdobić je dodatkowo wyciętymi motywami z serwetek do decoupagu lub konturówką 3D albo klejem do brokatu i potem posypać brokatem - wszystkie te produkty można kupić w naszych sklepach.

Oto kolejne pisanki Pani Teresy :
Kolejną sztuką precyzji wśród świątecznych ozdób są pisanki, które wyszły spod ręki naszej firmowej entuzjastki filcowania Teresy Brzeżeckiej.


 Świetne babeczki, nieprawdaż..? W miarę możliwości pojawią się też z innych regionów kraju.

 Są wykonane na bazie styropianowego jajka (dostępne są różne wielkości), przy użyciu wełny, igły do filcowania i innych dodatków dostępnych w pasmanterii.

"Na żywo" możne je obejrzeć w lubelskiej pasmanterii  w C.H. E.Leclerc. Jeżeli wchodzicie do naszej pasmanterii i słyszycie charakterystyczne "dziub, dziub, dziub..." (odgłos wbijania igły do filcowania w styropian) to znaczy, że Teresa przelewa pomysły z głowy na jajka ze styropianu.

Powstała też seria lawendowa :
ta sama technika, dodane wstążki.

oraz szalone kurczaki :


Zainteresowanych techniką filcowania zapraszamy na szkolenia, odbywające się w firmie Bocian, lub dla troszkę leniwych lub posiadających mało czasu, do zamówienia filcowej pisanki bezpośrednio u autorki.


Materiały do wykonania ozdób wielkanocnych łatwo znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Życzymy przyjemnych robótek w świątecznej atmosferze! A jeśli podobają Ci się nasze inspiracje - daj nam znać w komentarzu :)

4 komentarze:

 1. cudowne jajeczka. podziwiam i gratuluję pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy i zachęcamy do dzielenia się wynikami własnych działań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prześliczne pisanki,...... ja specjalizuję się w ażurowych pisankach z naturalnych wydmuszek jaj gęsich , strusich, przepiórczych oraz kurzych. Moją inspiracją był haft i koronki Richelieu. Zapraszam od obejrzenia moich pisanek na stronie http://bogjusty.w.interia.pl/
   Chętnie podzielę się doświadczeniem. Pozdrawiam - BJ Goleń - Poniatowa - Ażurowe Pisanki - Galeria Justyny

   Usuń
 3. Super pisanki, a najlepsze babuszki. A my najbardziej lubimy ozdabiać jajka kredka woskową: http://myszkaagata.wordpress.com/2012/04/10/tegoroczne-pisanie-jajek/

  OdpowiedzUsuń

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)