2 lutego 2012

Kurs ozdabiania odzieży

Ten kurs odbiega od innych proponowanych przez nas kursów. Uczestniczki  przynoszą własny przedmiot (!), który będzie zdobiony. To co przyniesiecie musi pasować do czesanki filcowej. Mogą to być wszelkiego rodzaju wełniane berety, szaliki, sweterki, ale tez torby filcowe lub inne przedmioty o strukturze tkania pozwalającej przekłuwać się igle. Nie może to byc skóra, twardy brezent ani zbyt delikatny materiał  np. szyfon. Dobrze też, jeśli faktura nie będzie zbyt dominująca np. grube sploty warkoczowe w swetrze. To jaki wzór, i w jakiej kolorystyce będzie wykonywany, zależeć będzie wyłącznie od Was. Mogą to być ciekawe ludowe wzory z jednolitej czesanki wymyślone samodzielnie np.:
lub jeśli ktoś nie czuje się na siłach udostepnimy parę śmiesznych szablonów :) ...lub zaproponujemy kilka schematów kwiatowych (dowolność wzornicza i kolorystyczna).


Umiejętność takiego zdobienia przyda się nam w przyszłości, gdy np. opatrzy się nam ulubiona sukienka z parzonej wełny lub zaplamimy kawą biały szalik... Zaletą tej metody jest niski koszt materiałów i ich łatwa dostępność. A oprócz tego, nakłuwanie igłą ma ponoć silne działanie terapeutyczne. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz - sprawdź koniecznie :)

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł na reanimację starego ciuszka !!!
    No i na zajęcie rozgrzewające w te okropne mrozy :).

    OdpowiedzUsuń

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)