19 czerwca 2018

Guzikowe inspiracje

Kolorowe guziki są wdzięcznym tematem do wielu zabaw, prac plastycznych  i artystycznych. Różnorodność wzorów, faktur, rozmiarów i kolorów sprawiają, że z guzików można wyczarować małe dzieła sztuki :)

Zobaczcie poniżej kilka wybranych guzikowych pomysłów  :)


1. Kartka z kwiatkiem (mmmcrafts.blogspot.com)


Źródło: http://mmmcrafts.blogspot.com/2009/05/make-flower-card-for-mom.html


Do wykonania kwiatka możesz pobrać gotowy szablon ze strony http://www.larissaholland.com/mmmcrafts/flowercardTemplate.pdf

Grubszy karton rozmiaru A4 (29,7x21cm) przetnij na pół, aby uzyskać dwa kartoniki o wymiarach około 21x15cm. Złóż każdy kartonik na pół, żeby uzyskać składaną kartkę mieszczącą się do koperty.
Wytnij kawałek rypsowej wstążki lub filcu na łodygę kwiatka i przyklej go do środka karty, zaczynając od miejsca, w którym będzie kwiatek. Jeśli kawałek filcu lub tasiemki będzie za długi - przytnij go później.Wytnij dwa liście z tkaniny, papieru lub cienkiego filcu. Przyklej je, chowając końce pod łodygą. Po wyschnięciu kleju, obetnij taśmę równo z krawędzią karty.Narysuj samodzielnie lub użyj szablonu do wycinania kwiatów z tkaniny, filcu lub papieru lub mieszanki tych materiałów. Dodaj na środku kwiatka wybrany pasujący guzik.

Zainspiruj się także innymi guzikowymi kartkami: https://www.etsy.com/ie/search?q=flower%20button%20card

2. Guzikowe drzewa (pianetabambini.it)Do wykonania takiej guzikowej wyklejanki potrzebne będą tylko karton, gałązka, klej i mnóstwo kolorowych guzików. Zamiast gałązki można także wykonać rysunek drzewa.


Zobacz też guzikowe tutorial na stronie:
http://www.jodiwileysketches.com/2012/03/button-tree-tutorial.html

Zainspiruj się też innymi guzikowymi drzewami: https://www.etsy.com/ie/search?q=button%20tree%20canvas3. Guzikowy zegar (epherielldesigns.com)

Źródło: http://epherielldesigns.com/tuesday-tute-my-button-clock

Przygotuj mechanizm zegara lub wykorzystaj mechanizm ze zbędnego budzika.
Wykorzystaj obręcz do haftowania, trochę tkaniny i kolorowe guziki.
Mechanizm możesz zawiesić na wstążce lub przygotować usztywnienie z tektury w tylnej części obręczy zegara.
Guziki przyklej lub doszyj w taki sposób, żeby nie zawadzały o poruszające się wskazówki.


4. Broszki i przypinki z guzikówA oto nasza propozycja na przypinkę do ubrania. Przypinka-broszka wykonana jest z ozdobnych guzików oraz taśmy lampasowej. Przypinka jest łatwa do wykonania w różnych wersjach i kolorach, w zależności od stroju, do którego ma być dodatkiem. W naszych pasmanteriach znajdziecie guziki i taśmy na 1000 różnych wersji tej broszki :)Zobacz też tutorial broszki guzikowej: http://malowanalala.com/inspiracje/bizuteria/guziczki.html


Kolorowe guziki do zajęć z dziećmi


Zestawy kolorowych guzików w różnych kształtach, fakturach i odcieniach znajdziecie w pasmanteriach BOCIAN (Lublin - E. Leclerc Zana, Lublin - Pasaż Tesco, Warszawa - Galeria Mokotów) lub sklepie internetowym pasmanteria-bocian.pl.

Guziki w stylu ECO, NATURAL
Przezroczyste guziki do ozdób


Złote plastikowe guziki do zabaw i ozdabiania

Guziki w stylowych kolorach złota i czerni

Zestaw kolorowych guzików do zajęć z dziećmi, scrapbookingu, wyklejanek

Pastelowy zestaw guzików może świetnie służyć zarówno do nauki, jak i zabawy


Udanej zabawy z guzikami! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)