27 listopada 2017

Jak zrobić ozdoby na święta ze skarpetki Tubolare?

Ozdoby na Boże Narodzenie i choinkę, to nie tylko lampki, bombki i łańcuchy! To także świąteczne maskotki! :) Zobaczcie jak zrobić ze skarpetki np. krasnala! :)


Do zrobienia maskotki użyjemy Tubolare, czyli specjalnie przygotowanej kolorowej skarpetki bawełnianej otwartej po obu stronach. Ponieważ są bardzo elastyczne i trwałe, doskonale nadają się do pakowania polistyrenu, styropianu, nakrywania innych przedmiotów lub tworzenia lalek. Skarpetki oraz pozostałe materiały do tworzenia lalek i maskotek można znaleźć w każdej pasmanterii Bocian w Warszawie (Galeria Mokotów, ul. Wołoska 12, 1 piętro) oraz Lublinie (Galeria Leclerc Zana, ul. Tomasza Zana 19 oraz Pasaż Tesco, ul. Orkana 4).

Potrzebne będą:

- styropianowy stożek
- skarpeta Tubolare
- wełna peruwiańska lub wełna wyczesana Merynos w kolorze szarym
- nici lub kordonek, szpilki
- arkusz czerwonego filcu
- papierowy szablon kapelusza (trójkąt 21 cm podstawa i 21 cm wysokości)
- klej na gorąco
- elementy dekoracyjne

Wykonanie:

Na początek narysuj i wytnij szablon kapelusza. Z arkusza filcu wytnij kawałek o trochę większych wymiarach. Następnie sklej szablon tak, aby później stanowił podstawę czapki. Styropianowy stożek ubierz w odpowiednio wybraną skarpetę Tubolare.


Z wełny w pasmach wytnij i ułóż włosy i brodę. Przypnij je za pomocą szpilek lub kleju na gorąco do stożka styropianowego.

Arkusz filcu zszyj lub przyklej do zwiniętego papierowego szablonu, aby nadać mu sztywność. Przyklej kapelusz do przygotowanego krasnala.

Doklej oczy i elementy dekoracyjne wg uznania oraz udekoruj kapelusik krasnala i gotowe!
Ze skarpetki Tubolare można oczywiście zrobić o wiele więcej! Aniołki, Mikołaje, zwierzątka - wszystko zależy od Waszego pomysłu.


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)