25 października 2016

Kolorowe metkowce

Jesień to dobra pora na szycie :) Dziś tutorial, jak uszyć maskotkę - kolorowego metkowca! Taki miękki i kolorowy zwierzak na pewno rozweseli niejedną dziecięcą buźkę :)

 

1. Materiały:

- tkaniny bawełniane,
- wstążki i tasiemki o różnej grubości, szerokości i fakturach,
- maszyna do szycia,
- nici, nożyczki, mydełko
- klej i kawałki arkuszy filcu,
- wypełniacz do maskotek,
- kawałek tekturki lub pianki na szablon


2. Rysujemy na tekturce szablony korpusu i nóżek maskotki, wycinamy je i za pomocą mydełka odrysowujemy na lewej stronie materiału. Wycinamy podwójne elementy z tkaniny.

 

3. Jedną część korpusu maskotki kładziemy lewą stroną do dołu, a na niej układamy i przyczepiamy szpilkami złożone na pół kawałki tasiemek i wstążek (pętelką do środka, a końcówkami na zewnątrz wyciętej tkaniny).

 

4. Przykładamy drugą część korpusu (lewą stroną do góry) i całośc obszywamy na maszynie zostawiając ok. 10 cm niezszytej przestrzeni w spodniej części przyszłej maskotki.

 

5. Materiał przekręcamy na druga stronę i wypychamy wypełniaczem do maskotek. Zszywamy, przekręcamy na drugą stronę i wypychamy także dodatkowe elementy, np. nóżki, a następnie dokładamy je do linii zszycia i zaszywamy całość.

 

6. Za pomocą kawałków filcowych arkuszy i kleju można wzbogacić maskotkę o dodatkowe elementy, np. oczy lub nosek. Można także użyć przyszywanych kolorowych guzików lub bezpiecznych przyklejanych elementów.  Do środka zaś, można włożyć jakiś szeleszczący, lub wydający dźwięki element. Warto zadbać, aby końce wszywanych tasiemek nie były za krótkie i nie groziły szybkim urwaniem podczas zabawy.

Metkowce są świetną edukacyjną zabawką dla maluchów, a mnogość wykonań maskotek jest tak ogromna, jak wybór tkanin, dzianin, wstążek i art. pasmanteryjnych w naszych sklepach :)
 
Po materiały zajrzyj do pasmanterii Bocian w Warszawie w Galerii Mokotów albo w Lublinie w E.Leclerc Zana lub Pasażu Tesco. 

Kolorowego szycia! :)

1 komentarz:

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)