22 stycznia 2014

Co to jest prefilc?

Kursy filcowania prowadzone przez Anię Bocian wykorzystują wiele różnych ciekawych materiałów. Na szkoleniu z filcowania sukienki wykorzystany będzie prefelt.
 

Co to jest prefilc?

Prefilc, to inaczej mówiąc - filc igłowy. Specjalna maszyna, za pomocą igieł wykonuje za nas mozolną pracę i wstępnie filcuje wełnę, dzięki czemu uzyskujemy gotowy półprodukt, który stanowi bazę do dalszego filcowania na sucho lub na mokro. Stosowanie filcu igłowego ułatwia i zdecydowanie przyśpiesza pracę - korzystamy z gotowej sfilcowanej tkaniny zamiast same układać kolejne warstwy czesanki.

Struktura prefilcu jest na tyle luźna, że możemy go łączyć z inną czesanką, tkaninami lub praktycznie dowolnymi dodatkami stosowanymi przy technikach filcowania. Z drugiej strony, filc igłowy jest na tyle zwarty, że aby uzyskać odpowiednie kształty, można go bez obaw ciąć nożyczkami. Prefilc świetnie nadaje się do konstruowania skomplikowanych struktur przestrzennych. Jest bardzo dobrą bazą zarówno na sukienki, jak i na szale, kapelusze, elementy biżuterii, wszelkiego typu ozdobne broszki itp.


W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje prefilcu. Na naszym kursie filcowania sukienki użyty będzie filc igłowy najwyższej jakości, czyli 80% wełny merynos 18,5 mikrona w połączeniu z 20% jedwabiu. Każda z naszych kursantek podczas szkolenia otrzyma 3 mb prefilcowej tkaniny o szerokości 180cm. Z takiego kuponu można zaplanować aż dwie sukienki! Z jedną z nich, własnoręcznie przygotowaną, każda z kursantek wyjdzie po odbyciu warsztatów. Pozostałą część filcu igłowego będzie można wykorzystać na kolejną, samodzielnie przygotowaną w domu sukienkę lub inne kłębiące się w głowach pomysły.


Zainteresował Cię filc igłowy? Zajrzyj do działu prefilc 100% merynos lub prefilc 80% z jedwabiem 20% :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)