11 grudnia 2013

Ozdoby z filcu i patchworku na Święta Bożego Narodzenia

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! Wiele osób szuka pomysłu na świąteczne ozdoby. Jak przygotować proste ozdoby na choinkę? Z czego łatwo i szybko wykonać niebanalne i kolorowe dekoracje? Podpowiadamy! :)

Elementy do wykonywania ozdób świątecznych


Do wykonania różnych ozdób zawsze przydadzą się elementy takie jak:
- świąteczne wstązki,
- arkusze filcu,
- igły, nici,
- mulina,
- tkaniny i materiały patchworkowe lub inne.


Filc, nici, igły, mulina - nie trzeba dużo, żeby zacząć prace nad ozdobami

Z takich materiałów może powstać wiele ciekawych ozdób na święta. Z filcu można powycinać okręgi, serca, kształty bałwanków lub reniferów - co kto woli :) Do filcu łatwo dokleić lub doszyć inne elementy. Grubszy filc (3mm) świetnie nadaje się na 'bazę' do dalszych prac. Wycięte kształty można poobszywać, ozdobić wstążką lub koralikami. Można też ponaszywać różne gotowe pasmanteryjne elementy. 
Najlepiej na ozdobach sprawdzi się połączenie kolorów świątecznych - czerwieni i zieleni, ale w zależności od rodzaju przygotowywanych dekoracji można użyć innych kolorów. W końcu to święta radości, więc powinno być kolorowo! :)

Patchworkowy renifer na filcu już wisi na choince.

Filcowe serduszko z dzwoneczkiem.

Ozdoba z filcu z kwiatem i wyszytymi ozdobnymi ściegami.

Filc + patchwork = świąteczne ozdoby :)

Pomysłów na ozdoby jest mnóstwo. Wystarczy zacząć i kolejne same wpadają do głowy :) Podczas prac na pewno zostanie Wam trochę 'ścinków' i resztek, które można wykorzystać przy kolejnych ozdobach. Chętnie zobaczymy Wasze prace. Pochwalcie się zdjęciami lub linkami do Waszych galerii w komentarzach!

Im więcej świątecznych ozdób, tym bardziej czuć klimat Świąt!

A jeśli nie macie czasu, zawsze możecie po prostu wstąpić do naszych sklepów. Filc, wełna, włóczki, igły, nici, akcesoria i wiele więcej - Pasmanteria BOCIAN w Lublinie oraz Pasmanteria BOCIAN w Warszawie mają przed świętami bogaty asortyment ozdób i dodatków na święta. Możecie się tam zaopatrzyć nie tylko w gotowe świąteczne dekoracje, ale także we wszystkie elementy potrzebne do ich wykonania.

W Pasmanterii BOCIAN zawsze można znaleźć dobre materiały na ozdoby. I wiele więcej!

Zobacz także wpisy:

1 komentarz:

  1. Śliczne ozdoby. W tym roku nie mam czasu na nic nowego, bo muszę skończyć co zaczęłam, ale dwa lata temu robiłam filcowe ozdoby na moją małą drewnianą choinkę. Może komuś posłużą za inspirację :) http://bialawalizka.blogspot.com/2011/12/wyzwanie-i-prezenty-d.html

    OdpowiedzUsuń

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)