15 października 2013

Czapka, szalik, skarpety na zimę

Jakiś czas temu zawitała do nas złota polska jesień. Można ją spotkać na każdym kroku: w parku, w ogródku, na działce, na każdym kroku... I dobrze! Niech cieszy oko jak najdłużej, bo na razie nie tęsknimy za zimą ;) Ale zima, jak to zima, i tak nie zamierza nas zostawić i na pewno wpadnie z wizytą za miesiąc, dwa... Warto się przygotować! Druty i szydełka - do roboty! ;)

Na zimę będzie nam potrzebna fajna czapka! A jak nie nam, to na pewno komuś bliskiemu... W końcu do Mikołajek też czau nie za wiele ;) Zimowe czapki można przygotować na tysiące sposobów. Na nadchodzącą zimę polecamy "szybkie" i kolorowe nakrycia głowy :)


Czapki które widzicie powyżej robione były praktycznie "od ręki" na ubiegłorocznych przedświątecznych targach w Kolonii i miały prawdziwe wzięcie (prawie tak duże, jak dziergający je młodzi chłopcy) :)  

Na czapki świetnie nadadzą się m.in.: włóczka Balu Lurex, włóczka Caldocotone lub włóczka York.

A na deser przypomnimy Wam fajny pomysł na cieplutkie nietuzinkowe skarpety :)
Świetny pomysł na prezent!A jeśli nie wiecie jak się robi takie czapki, ani skarpety, to zapraszamy na nasze kursy dla początkujących. Nauczymy jak się posługiwać drutami, jak robić poszczególne ściegi, łapać oczka i mnóstwo innych...
A potem możemy nawet razem wydziergać szalik! 
 Pozdrawiamy :)
Wasza Akademia

1 komentarz:

  1. Jestem zachwycona! Oczywiście wolałabym móc nadal uczyć się i inspirować własną babcią, ale jeśli nie można... W każdym razie inwencji twórczej nigdy za wiele. Bardzo mi się podoba. Pozdrawiam serdecznie.
    Iza
    P.s. Idę zamawiać włóczki ;)

    OdpowiedzUsuń

Będzie nam bardzo miło, jeśli po wizycie zostawisz komentarz :)