Strony

26 lutego 2012

Filcowane torby


29 lutego będziemy filcować kolejną torbę, przy tej okazji chcę przypomnieć już ufilcowane w poprzednich latach.
Było ich więcej, niestety archiwum ze zdjęciami nie pamięta naszych prac w dostatecznym stopniu. Może Wy, byłe kursantki możecie nam w tym pomóc?

W nagrodę za przesłane zdjęcia będzie można wybrać sobie darmowy kurs z tradycyjnego filcowania! 






12 lutego 2012

Manekinowe inspiracje

Rozpoczynamy cykl "manekinowych inspiracji". Są wykonane bez użycia igły, nici czy nożyczek. Wyglądają na skomplikowane, ale jeżeli udało się je upiąć szpilkami, to uszycie będzie z pewnością dużo łatwiejsze. Główną ich intencją jest jednak dostarczenie czytelnikom pomysłów, impulsów do stworzenia czegoś dla siebie.

Trochę "hardcorowa"sugestia. Warto zwrócić uwagę na dół sukienki - wełna parzona połączona z miękką imitacją skóry.

A teraz pora na detale: góra sukienki wykonana z czarnego, kreszowanego jedwabiu, dodano aksamitkę, gruby skórzany rzemyk (można go wykorzystać na wiele sposobów np. do zrobienia bransoletki lub naszyjnika), taśma rypsowa(posiadamy ją w naszych sklepach we wszystkich możliwych kolorach), sprzączki, łańcuch na taśmie, metalowe guziki, filcowy kwiat (dostępne różne kolory, i rodzaje)





Tu główną "aktorką"jest koronka (świetna jakość, dostępna w wielu kolorach).


Wykorzystane dodatki: taśma żakardowa w talii, filcowy dred (dostępne różne kolory i grubości), aplikacje kwiatowe, tiul.


2 lutego 2012

Kurs ozdabiania odzieży

Ten kurs odbiega od innych proponowanych przez nas kursów. Uczestniczki  przynoszą własny przedmiot (!), który będzie zdobiony. To co przyniesiecie musi pasować do czesanki filcowej. Mogą to być wszelkiego rodzaju wełniane berety, szaliki, sweterki, ale tez torby filcowe lub inne przedmioty o strukturze tkania pozwalającej przekłuwać się igle. Nie może to byc skóra, twardy brezent ani zbyt delikatny materiał  np. szyfon. Dobrze też, jeśli faktura nie będzie zbyt dominująca np. grube sploty warkoczowe w swetrze. To jaki wzór, i w jakiej kolorystyce będzie wykonywany, zależeć będzie wyłącznie od Was. Mogą to być ciekawe ludowe wzory z jednolitej czesanki wymyślone samodzielnie np.:




lub jeśli ktoś nie czuje się na siłach udostepnimy parę śmiesznych szablonów :) ...



lub zaproponujemy kilka schematów kwiatowych (dowolność wzornicza i kolorystyczna).


Umiejętność takiego zdobienia przyda się nam w przyszłości, gdy np. opatrzy się nam ulubiona sukienka z parzonej wełny lub zaplamimy kawą biały szalik... Zaletą tej metody jest niski koszt materiałów i ich łatwa dostępność. A oprócz tego, nakłuwanie igłą ma ponoć silne działanie terapeutyczne. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz - sprawdź koniecznie :)

1 lutego 2012

Przepis na anioła

Jak zrobić anioła - poradnik krok po kroku :)

Nie są to, jak sugeruje tytuł wariacje kulinarne. Mamy bowiem czas karnawału, a więc różnego rodzaju bale przebierańców. W związku z tym przepis na prosty strój karnawałowy napewno będzie pomocny - wszystkie jego składniki znajdziecie w naszych pasmanteriach w Lublinie lub Warszawie oraz w sklepie internetowym:
  • biały tiul o szer. 2.80 cm - ok 2m
  • biała guma szer 3 cm - ok 1 m
  • marabut - ok 0.50 cm
  • drut kreatywny - 2 szt
  • skrzydła gotowe
  • jedno grzeczne dziecko :)
Rękawki : z tiulu wycinamy 2 paski o szer 8-10 cm, marszczymy, wszywamy w gumkę.
Spódnica: tiul składamy na 4 części i tniemy na paski od 20 do 40 cm, marszczymy  kilka warstw, wszywamy w gumkę. Splatamy ze sobą 2 kawałki drutu kreatywnego i owijamy na nim marabuta, końce zszywamy. Potrzebna będzie jeszcze biała bluzka i  kostium anioła gotowy. Przykłady na zdjęciach niżej:



Nasze aniołki już gotowe! Jak się Wam podobają?